W świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, łatwo wpaść w tryb ciągłego działania – reagowania, nadrabiania, bieżącego zarządzania. A przecież, by działać skutecznie i z sensem, potrzebujemy czegoś więcej niż tylko odpowiedzi na to, co „tu i teraz”.
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza na konferencję „NGO w świecie zmian – zatrzymaj się, żeby zobaczyć więcej”, która odbędzie się w Rzeszowie 24.06.2025 r.
To wydarzenie zostało stworzone jako przestrzeń refleksji i strategicznego spojrzenia na zmieniającą się rzeczywistość, w której działają organizacje społeczne. W Fundacji wierzą, że organizacje potrzebują czasu i warunków do przemyślenia, w jakim kierunku chcą iść – nie tylko po to, by nadążać, ale by mądrze kształtować przyszłość.
W trakcie wydarzenia wspólnie spojrzymy szerzej, aby rozpoznać nowe wyzwania i możliwości, a przede wszystkim zadać sobie pytania, które pomogą budować organizacje gotowe na zmianę – elastyczne, świadome i odporne.
Zapraszamy wszystkich, którzy czują, że potrzebują tej chwili zatrzymania, aby znów zobaczyć więcej i działać z nową energią.
Szczegóły wydarzenia i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo tutaj: https://konferencjango.bis-krakow.pl/
Informacje w social mediach:
Rzeszów. Konferencja. NGO w świecie zmian – zatrzymaj się, żeby zobaczyć więcej | Facebook
Zobaczmy się już 24.06.2025 r.

PROGRAM KONFERENCJI:
9.00 Rejestracja uczestników i powitalna kawa
9.30 Inauguracja wydarzenia i sesja plenarna
Świat wokół NGO się zmienia, czy my się zmieniamy razem z nim?
Prelegentki: Ewa Chromniak, Joanna Czarnik
W świecie, w którym zmiana stała się nową normą, organizacje muszą działać elastycznie, ale z sensem. W sesji otwierającej konferencję przyjrzymy się tym trendom społecznym, ekonomicznym i technologicznym, które w nieodległej przyszłości będą najmocniej wpływać na działalność NGO. Przeanalizujemy także najważniejsze kierunki zmian w samym sektorze organizacji pozarządowych, sprawdzimy jakie niosą ze sobą wyzwania i możliwości. Będzie to zaproszenie do strategicznej refleksji – zatrzymujemy się, żeby zobaczyć, zdecydować co dla nas ważne, a potem krok za krokiem zacząć pracować z otaczającą nas zmianą.
Organizacje pozarządowe, które na co dzień zmieniają swoje otoczenie
Podczas każdej z konferencji lokalne organizacje pozarządowe podzielą się swoimi doświadczeniami w realizacji działań rzeczniczych, które zrealizowały przy wsparciu projektu SPLOT Wartości. Opowiedzą o tym jak rozumieją swoją rolę w wprowadzaniu zmiany, z jakich narzędzi i działań korzystają, jak budują współpracę i zwiększają swój wpływ. Inspiracją będą różne przykłady skutecznego rzecznictwa – od tych niewielkich, lokalnych działań, po duże, realizowane z rozmachem akcje.
Prezentacja najważniejszych informacji o programie grantowym SPLOT Wartości 2.0.
Prelegentka: Berenika Baranowska
Program SPLOT Wartości 2.0 to ogromna szansa na rozwój organizacji. W trakcie wystąpienia uczestnicy pogłębią znajomość zasad konkursu oraz dobrych praktyk aplikacyjnych. Sesja będzie też okazją do zebrania inspiracji na działania, które można zrealizować w ramach konkursu oraz weryfikacji własnych pomysłów.
11.30 Przerwa kawowa
11.45 Sesje tematyczne
3.00 Przerwa kawowa
13.15 Sesje tematyczne
15.00 Podsumowanie konferencji
15.30 Lunch
rejestracja i szczegóły znajdują się na stronie
Strefa indywidualnych konsultacji – zapytaj ekspertów
Podczas konferencji zapraszamy do skorzystania z krótkich, indywidualnych konsultacji z ekspertkami i ekspertami Fundacji BIS. To przestrzeń, w której można zadać konkretne pytania i uzyskać praktyczne wsparcie w ważnych dla NGO obszarach.
Konsultacje trwają maksymalnie 20 minut. Obowiązują wcześniejsze zapisy – formularz zgłoszeniowy zostanie udostępniony przed konferencją. Jeśli zostaną wolne miejsca, będzie też możliwość zapisania się na miejscu, w dniu wydarzenia.
Zakres tematyczny konsultacji:
- zagadnienia księgowe
- aspekty formalno-prawne prowadzenia organizacji
- konkurs SPLOT Wartości 2.0 – jak dobrze przygotować wniosek, na co zwrócić uwagę, czego unikać.
WSPIERAJ DZIAŁALNOŚĆ I ROZWÓJ PORTALU
Dzięki Twojemu wsparciu jako portal obywatelski możemy ograniczyć ilość reklam, tak, aby to treść i przejrzystość stanowiły główną część portalu, zamiast ogromu reklam. Pomagasz nam również w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.