Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Okrągły Stół

15 lipca / 11:00 15:00

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacka Federacja Organizacji Obywatelskich „PARASOL” zapraszają na Spotkanie Podkarpackiego Okrągłego Stołu ds. Pożytku Publicznego, które odbędzie się 15 lipca 2024 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego ul. Towarnickiego 3a, Rzeszów.

Zapraszamy wszystkich Państwa, przedstawicielki i przedstawicieli podkarpackich organizacji pozarządowych na spotkanie Okrągłego Stołu. Celem jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, w jaki sposób zmienić przepisy prawne, aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Pomysł Okrągłych Stołów ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem: „Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego”. Liczymy na Wasze doświadczenie, pomysłowość i odwagę w kreowaniu nowej rzeczywistości przyjaznego otoczenia prawnego dla organizacji. W trakcie spotkania będziemy również rozmawiać na temat możliwości finansowania „capacity building” w ramach Programu Fundusze Europejskich dla Podkarpacia.

Szczegółowych informacji udziela: Maciej Kunysz- amicusmk@gmail.com

Program Podkarpackiego Okrągłego Stołu ds. Pożytku Publicznego:
11.00 – 12.30 Przywitanie gości i wprowadzenie do części warsztatowej.
12.30 – 13.20 Praca warsztatowa w grupach tematycznych (m.in. formy prawne, formalności i otoczenie w działaniu organizacji, współpraca z administracją, pożytek publiczny, sprawozdawczość, księgowość, dialog obywatelski, reprezentatywność sektora pozarządowego, wolontariat – swobody działalności NGO w obszarze wolontariatu).
14.00 – 14.20 Podsumowanie wskazanych rekomendacji.

Organizatorzy:
• Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego,
• Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych

Partnerzy:
• Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego,
• Podkarpacka Federacja Organizacji Obywatelskich „PARASOL”.

Patronat honorowy:
• Pani Agnieszka Buczyńska – Ministra ds. Społeczeństwa Obywatelskiego
• Pan Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego

Free

Podkarpacka Federacja Organizacji Obywatelskich „PARASOL”

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Towarnickiego 3a
Rzeszów,
+ Google Map

Zasady publikacji wydarzeń na naszym portalu znajdziesz na stronie https://wrzeszowie.info/zasady-publikacji-wydarzen-na-portalu-w-rzeszowie

Skip to content